Get Adobe Flash player
IMG_6088 IMG_6104 IMG_6267 IMG_6418 IMG_6216 IMG_6039 IMG_6134 IMG_5974 IMG_6156 IMG_6296

Aktualności

08.03.2017r.- Obchody Dnia Kobiet w " Turskim Domu".

„Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem”.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w „Turskim Domu” obchodzone były pod hasłem: „Całuję twoją dłoń Madame”. Pięknymi życzeniami spotkanie rozpoczęła Pani Małgorzata Tomczak- Wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej,  wraz   z   Panem Jackiem Pietruchą-  Przewodniczącym Rady Mieszkańców.  Niewątpliwie bohaterkami tego szczególnego, marcowego dnia w „Turskim Domu” były Kobiety.                       W sympatycznej, rodzinnej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć ciekawy program artystyczny przygotowany przez „turskich terapeutów” oraz męską część społeczności Domu. W programie dedykowanym wszystkim Paniom  pojawiły się  wiersze, kabaret oraz piosenki. Prawdziwą niespodzianką okazał się występ  zespołu „Rytmo” z naszego DPS-u,  grupa kabaretowa pod nazwą „ Turskie Jaja” oraz „Chłopaki z ferajny”. Wszystkie te atrakcje sprawiły, że zebrani w tym dniu mieli możliwość wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek. Nasze Mieszkanki mogły także podziwiać występy turskich solistów takich jak Panowie : Zygmunt Radziwon , Witold Pietrzak oraz Jacek Kruszyński. Popołudniowa część uroczystości z okazji Dnia Kobiet przygotowana  tym razem dla Pań pracujących na co dzień w „Turskim Domu” przebiegała -jak na dzień radosny przystało- w  wesołym klimacie. I tym razem bohaterki dnia – Kobiety- usłyszały od Pani Aliny Konopko-Żelechowskiej - Dyrektora DPS w Tursku wiele miłych słów, a także podziękowanie za pracę oraz okazywane serce wobec podopiecznych Domu. Nie zabrakło symbolicznego bukietu kwiatów oraz życzeń od Mieszkańców, w imieniu których wyrazy wdzięczności złożył Pan Stanisław Nowogram. Występ muzyczny Łukasza Łyczkowskiego uatrakcyjnił spotkanie podczas, którego Kobietki popijając kawkę „okraszoną” ciasteczkiem mogły podyskutować po prostu - tak „po babsku”!

 

28.02.2017r.- Turniej szaradziarski.

„To czy człowiek jest inteligentny, poznaje się po jego odpowiedziach.

To czy jest mądry, po pytaniach”.

 

Mieszkańcy „Turskiego Domu” - miłośnicy krzyżówek, łamigłówek, rebusów w dniu dzisiejszym rywalizowali ze sobą podczas Turnieju Szaradziarskiego. Zadaniem uczestników zmagań umysłowych było rozwiązanie w czasie 60 minut zestawu składającego się    z 7 zadań. Każde zadanie było punktowane. O miejscu w klasyfikacji decydowała ilość zdobytych punktów a także czas zdania poprawnie rozwiązanych zestawów.

Pani Alina Konopko - Żelechowska - Dyrektor Domu wręczyła zwycięzcom atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki za uczestnictwo  w Turnieju. Mamy nadzieję, że zainteresowanie tego typu formą spędzania czasu   w przyszłym roku będzie jeszcze większe.

31.01.2017r.- Wizyta dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej w Trzebowie.

„Dziś wnuczek i wnuczka życzeń mają sto.

Żyj Babciu, żyj Dziadku

Żyj nam latek sto!”.

Tegoroczny styczeń z całą pewnością zapamiętamy wszyscy jako miesiąc wyjątkowo mroźny, pełen chłodnych dni. Dzisiejszy dzień w „Turskim Domu” okazał się jednak wyjątkowo gorący, pełen ciepłych słów i wrażeń. Pamiętając, co prawda o minionym już Dniu Babci i Dziadka dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie przybyła po raz pierwszy  do Podopiecznych naszego Domu by wspólnie świętować.Na tę okazję goście przygotowali specjalny program artystyczny. W trakcie spotkania Mieszkańcy mogli podziwiać uczestników świetlicy środowiskowej podczas recytacji oraz śpiewu.  Goście z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni „świętujący” ze wzruszeniem odbierali czułe słowa oraz życzenia kierowane pod ich adresem. Ciepła i serdeczna atmosfera uroczystości pozostanie w pamięci i sercach zebranych jeszcze na długo. Robi się cieplej na sercu mając nadzieję, że przyjaźń miedzy dziećmi i młodzieżą z Trzebowa a Podopiecznymi „Turskiego Domu” właśnie się rozpoczęła. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

 

20.01.2017r.- Wizyta dzieci z sulęcińskiego Domu Dziecka.

„Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami. Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.”

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają    w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem już w latach 60 - tych ubiegłego wieku i na stałe wpisały sie w kalendarz. Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk - na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był ofiarowany od serca. Pamiętając o  Babci i Dziadku młodzież z Domu Dziecka w Sulęcinie przybyła w piątek 20-go stycznia do „Turskiego Domu” by wspólnie świętować. Na tę okazję goście przygotowali  program artystyczny. Podopieczni podziwiali wzruszająco recytowane wierszyki okolicznościowe a także radośnie wspólnie śpiewano  piosenki.

04.01.2017r.- Poseł Jacek Kurzępa z wizytą w Turskim Domu.

Spotkanie profesora Jacka Kurzępy z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej rozpoczęło się o godzinie 10 wprowadzeniem dokonanym przez dyrektor DPS panią Alinę Konopko-Żelechowską.     Panu profesorowi towarzyszył  pan Cezary Nowak oraz wicestarosta sulęciński pan Tomasz Prozorowicz. Panowie przybyli na zaproszenie mieszkańców naszego Domu ,bowiem chcieli oni zapoznać się z polityką społeczną realizowaną przez polski rząd oraz poruszyć  sprawy dotyczące zaopatrzenia seniorów  w  darmowe leki. Po wprowadzeniu dotyczącym swojej pracy w parlamencie  pan profesor odpowiadał na pytania mieszkańców i pracowników naszego Domu. Spotkanie zakończyło się zwiedzeniem naszego Domu przez dostojnego gościa.

Więcej artykułów…
stat4u