Get Adobe Flash player
IMG_6118 IMG_6066 IMG_5947 IMG_5936 IMG_6147 IMG_5939 IMG_6063 IMG_6216 IMG_6142 IMG_6294

Aktualności

31.01.2017r.- Wizyta dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej w Trzebowie.

„Dziś wnuczek i wnuczka życzeń mają sto.

Żyj Babciu, żyj Dziadku

Żyj nam latek sto!”.

Tegoroczny styczeń z całą pewnością zapamiętamy wszyscy jako miesiąc wyjątkowo mroźny, pełen chłodnych dni. Dzisiejszy dzień w „Turskim Domu” okazał się jednak wyjątkowo gorący, pełen ciepłych słów i wrażeń. Pamiętając, co prawda o minionym już Dniu Babci i Dziadka dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie przybyła po raz pierwszy  do Podopiecznych naszego Domu by wspólnie świętować.Na tę okazję goście przygotowali specjalny program artystyczny. W trakcie spotkania Mieszkańcy mogli podziwiać uczestników świetlicy środowiskowej podczas recytacji oraz śpiewu.  Goście z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni „świętujący” ze wzruszeniem odbierali czułe słowa oraz życzenia kierowane pod ich adresem. Ciepła i serdeczna atmosfera uroczystości pozostanie w pamięci i sercach zebranych jeszcze na długo. Robi się cieplej na sercu mając nadzieję, że przyjaźń miedzy dziećmi i młodzieżą z Trzebowa a Podopiecznymi „Turskiego Domu” właśnie się rozpoczęła. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

 

20.01.2017r.- Wizyta dzieci z sulęcińskiego Domu Dziecka.

„Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami. Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.”

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają    w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem już w latach 60 - tych ubiegłego wieku i na stałe wpisały sie w kalendarz. Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie robiony upominek, piosenka, wierszyk - na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był ofiarowany od serca. Pamiętając o  Babci i Dziadku młodzież z Domu Dziecka w Sulęcinie przybyła w piątek 20-go stycznia do „Turskiego Domu” by wspólnie świętować. Na tę okazję goście przygotowali  program artystyczny. Podopieczni podziwiali wzruszająco recytowane wierszyki okolicznościowe a także radośnie wspólnie śpiewano  piosenki.

04.01.2017r.- Poseł Jacek Kurzępa z wizytą w Turskim Domu.

Spotkanie profesora Jacka Kurzępy z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej rozpoczęło się o godzinie 10 wprowadzeniem dokonanym przez dyrektor DPS panią Alinę Konopko-Żelechowską.     Panu profesorowi towarzyszył  pan Cezary Nowak oraz wicestarosta sulęciński pan Tomasz Prozorowicz. Panowie przybyli na zaproszenie mieszkańców naszego Domu ,bowiem chcieli oni zapoznać się z polityką społeczną realizowaną przez polski rząd oraz poruszyć  sprawy dotyczące zaopatrzenia seniorów  w  darmowe leki. Po wprowadzeniu dotyczącym swojej pracy w parlamencie  pan profesor odpowiadał na pytania mieszkańców i pracowników naszego Domu. Spotkanie zakończyło się zwiedzeniem naszego Domu przez dostojnego gościa.

24.12.2016r.- Wigilia w " Turskim Domu".

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..”

Dzielenie się opłatkiem, blask choinki, dwanaście potraw, siano pod obrusem, dźwięki kolęd-tak wyglądała Wigilia w „ Turskim Domu”- dzień najbardziej rodzinny ze świątecznych dni. W tym szczególnym czasie do wspólnego stołu z dyrekcją, pracownikami i domownikami zasiedli także zaproszeni goście w osobach:

-Tomasz Prozorowicz-Wicestarosta Suleciński,

-Dariusz Ejchart- Burmistrz Sulęcina,

-Andrzej Stefan Żelechowski- Dyrektor OPS w Sulęcinie,

-Joanna Różańska- Kierownik PCP w Sulęcinie,

-Anna Krawczyk- Dyrektor Domu dziecka w Sulęcinie,

-ks. Piotr Mazurek-Proboszcz Parafii Sulecin.

Ciepłe świąteczne życzenia złożyła wszystkim zgromadzonym na wieczerzy wigilijnej Pani Alina Konopko- Żelechowska- Dyrektor DPS oraz pozostali goście, którzy przybyli na tę uroczystość. Dzieląc się opłatkiem składano życzenia, toteż ta wzruszająca dla wielu chwila wywołała wiele wspomnień, dając jednocześnie sposobność do wspólnego kolędowania oraz obdarowania się drobnymi upominkami. Wieczór Wigilijny zakończył się mszą św. odprawioną w kaplicy Domu.

16.12.2016r.- Z wizytą u pacjentów Oddziału Opieki Paliatywnej Sulęcińskiego Szpitala.

„Idą, idą kolędnicy, ludzie otwierają okna. Noc jest pełna tajemnicy Bóg się rodzi, Bóg się rodzi…”

Odwiedzanie sulęcińskiego szpitala przez turski zespół „ Nie dajmy się”  stało się już tradycją. Po raz drugi Mieszkańcy i Pracownicy naszego Domu pojechali z wizytą do pacjentów przebywających na Oddziale Opieki Paliatywnej. W pełnej ciepła przedświątecznej atmosferze na oddziale  wybrzmiewały piękne kolędy i pastorałki. Z myślą o chorych nasi Mieszkańcy przygotowali również drobne upominki   w postaci własnoręcznie wykonanych kart bożonarodzeniowych. Wizyta „turskich kolędników” wzbudziła wielkie wzruszenie wśród pacjentów, a jednocześnie przyniosła radość i nadzieję. Personel oddziału przygotował także wigilijny poczęstunek, przy którym przekazywano sobie wzajemnie płynące prosto       z serca życzenia

Więcej artykułów…
stat4u