Get Adobe Flash player
IMG_6322 IMG_6216 IMG_6174 IMG_6039 IMG_6118 IMG_6065 IMG_6156 IMG_6165 IMG_6134 IMG_6062

Aktualności

6.12.2016 r. - Wizyta Św. Mikołaja u Mieszkańców „Turskiego Domu”.

„Przyszedłeś dziś do nas

Święty Mikołaju

zmęczony z długiej drogi.

Taki radosny, uśmiechnięty,

choć bolą Cię pewnie nogi”.

 

W dniu dzisiejszym do Podopiecznych „Turskiego Domu” przybył Św. Mikołaj. Tradycyjnie w ciężkim worku przywiózł symboliczne prezenty. W towarzystwie barwnej, rozśpiewanej „Grupy Wesołego Clowna” odwiedził wszystkie Oddziały Domu. Wszędzie go serdecznie przyjęto. Mieszkańcy nie ukrywali wzruszenia, chociaż wiadomo, że w istnienie Św. Mikołaja wierzą tylko dzieci. . Wyjątkowy, szczodry gość nie pozostawił bez podarunku również tych mieszkańców, którzy ze względów zdrowotnych musieli w tym dniu pozostać  w swoich pokojach.

5.12.2016r- Mikołajkowy zawrót głowy.

„…Kiedy zaczniesz wór pakować z prezentami Mikołaju,

To nam przynieś razem z nimi mały okruch szczęścia z raju”:

 

Dnia 5-go grudnia w ramach projektu „ Kultura i sztuka to jest to, czego nasz Senior szuka” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Turskiego Domu we współpracy z DPS   w Tursku zorganizowano dla naszych mieszkańców Spotkanie Mikołajkowe w Restauracji    ,, U Siudaka" w Sulęcinie. Na wszystkich podopiecznych czekał szereg atrakcji. Oczywiście swoją obecnością zaszczycił Nas Św. Mikołaj z pełnym workiem prezentów i słowami otuchy na przyszły rok. Na Jego widok w oczach mieszkańców od razu pojawiła się  radość i choć na chwilę mogli zapomnieć o troskach i chorobach. Następnie przyszedł czas na pokaz sulęcińskiej sekcji karate. Trzeba przyznać, że wschodnie sztuki walki wywarły na Nas wielkie wrażenie. Mikołajki to szczególny czas dla dzieci więc i najmłodszych nie mogło zabraknąć. Ze swoimi występami zaprezentowała się młodzież ze świetlicy środowiskowej z  Trzemeszna i Grochowa, której śpiew  i taniec  był  niezwykle efektowny. Suto zastawione stoły uginały się od smakowitości, a tańcom   i pląsom na parkiecie nie było końca. Z pewnością takie spotkanie powtórzymy za rok.

 

Zadanie dofinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS na lata 2014-2020.

 

05.12.2016r.- Mistrzostwa Turskiego Domu w grach karcianych.

W poniedziałek 5 grudnia podsumowaliśmy zmagania mieszkańców naszego Domu w mistrzostwach DPS-u w grach karcianych. Zawodnicy zmagali się przez cztery dni w grze indywidualnej metodą pucharową. O miejscu w klasyfikacji generalnej decydowała ilość zdobytych punktów . W tegorocznym turnieju mistrzem Turskiego Domu został pan Jerzy Kargulewicz.  Pani Alina Konopko- Żelechowska dyrektor DPS  wręczyła zwycięzcy atrakcyjną nagrodę, pozostali uczestnicy zostali  także uhonorowani prezentami.

23.11.2016r- Zabawa Andrzejkowa.

„ Zebrała się nasza gromada, gdy już wieczór zapada.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc, bo dziś wróżb i magii moc”.

 

Ludzie od wieków starali się zajrzeć za zasłonę przyszłości i odkryć to, co przed nimi zakryte. Dobrą okazją do tego były wróżby ANDRZEJKOWE I KATARZYNKOWE, które   i  w tym roku  w „ Turskim Domu” stanowiły istotną część wieczoru andrzejkowego. Cukierki z przepowiednią, balony z zagadkami, karty czy kręcenie butelką mające co prawda charakter zabawowy  - wprowadziły uczestników balu w wyjątkowy nastrój. Oprócz wróżb nie zabrakło też wspaniałej zabawy tanecznej i smacznego poczęstunku.

 

21.11.2016r.- Dzień Pracownika Socjalnego w DPS Tursk.

"Człowiek jest wielki nie przez  to, co posiada,

Lecz przez to, kim  jest,

Nie przez to, co ma,

Lecz przez to, czym  dzieli się  z innymi”

Jan Paweł II

 

 

Dzień 21 listopada, który ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, którzy realizują zadania na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu trudnych  problemów codziennego życia.Ten dzień pełen refleksji uroczyście obchodzono również  w Turskim Domu. Na ręce Pani dyrektor Aliny Konopko – Żelechowskiej spływały życzenia od przedstawicieli władz różnych szczebli, naszych podopiecznych   a także ludzi, którzy na co dzień poprzez swoją pracę oddają się służbie drugiemu człowiekowi. To wyjątkowe spotkanie uświetnił występ artystyczny Pani Agnieszki Konopko oraz Pana Łukasza Łyczkowskiego.

Więcej artykułów…
stat4u