Get Adobe Flash player
IMG_6118 IMG_6177 IMG_6165 IMG_5982 IMG_6066 IMG_6044 IMG_6065 IMG_6182 IMG_6045 IMG_6062

Aktualności

24.12.2016r.- Wigilia w " Turskim Domu".

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..”

Dzielenie się opłatkiem, blask choinki, dwanaście potraw, siano pod obrusem, dźwięki kolęd-tak wyglądała Wigilia w „ Turskim Domu”- dzień najbardziej rodzinny ze świątecznych dni. W tym szczególnym czasie do wspólnego stołu z dyrekcją, pracownikami i domownikami zasiedli także zaproszeni goście w osobach:

-Tomasz Prozorowicz-Wicestarosta Suleciński,

-Dariusz Ejchart- Burmistrz Sulęcina,

-Andrzej Stefan Żelechowski- Dyrektor OPS w Sulęcinie,

-Joanna Różańska- Kierownik PCP w Sulęcinie,

-Anna Krawczyk- Dyrektor Domu dziecka w Sulęcinie,

-ks. Piotr Mazurek-Proboszcz Parafii Sulecin.

Ciepłe świąteczne życzenia złożyła wszystkim zgromadzonym na wieczerzy wigilijnej Pani Alina Konopko- Żelechowska- Dyrektor DPS oraz pozostali goście, którzy przybyli na tę uroczystość. Dzieląc się opłatkiem składano życzenia, toteż ta wzruszająca dla wielu chwila wywołała wiele wspomnień, dając jednocześnie sposobność do wspólnego kolędowania oraz obdarowania się drobnymi upominkami. Wieczór Wigilijny zakończył się mszą św. odprawioną w kaplicy Domu.

16.12.2016r.- Z wizytą u pacjentów Oddziału Opieki Paliatywnej Sulęcińskiego Szpitala.

„Idą, idą kolędnicy, ludzie otwierają okna. Noc jest pełna tajemnicy Bóg się rodzi, Bóg się rodzi…”

Odwiedzanie sulęcińskiego szpitala przez turski zespół „ Nie dajmy się”  stało się już tradycją. Po raz drugi Mieszkańcy i Pracownicy naszego Domu pojechali z wizytą do pacjentów przebywających na Oddziale Opieki Paliatywnej. W pełnej ciepła przedświątecznej atmosferze na oddziale  wybrzmiewały piękne kolędy i pastorałki. Z myślą o chorych nasi Mieszkańcy przygotowali również drobne upominki   w postaci własnoręcznie wykonanych kart bożonarodzeniowych. Wizyta „turskich kolędników” wzbudziła wielkie wzruszenie wśród pacjentów, a jednocześnie przyniosła radość i nadzieję. Personel oddziału przygotował także wigilijny poczęstunek, przy którym przekazywano sobie wzajemnie płynące prosto       z serca życzenia

6.12.2016 r. - Wizyta Św. Mikołaja u Mieszkańców „Turskiego Domu”.

„Przyszedłeś dziś do nas

Święty Mikołaju

zmęczony z długiej drogi.

Taki radosny, uśmiechnięty,

choć bolą Cię pewnie nogi”.

 

W dniu dzisiejszym do Podopiecznych „Turskiego Domu” przybył Św. Mikołaj. Tradycyjnie w ciężkim worku przywiózł symboliczne prezenty. W towarzystwie barwnej, rozśpiewanej „Grupy Wesołego Clowna” odwiedził wszystkie Oddziały Domu. Wszędzie go serdecznie przyjęto. Mieszkańcy nie ukrywali wzruszenia, chociaż wiadomo, że w istnienie Św. Mikołaja wierzą tylko dzieci. . Wyjątkowy, szczodry gość nie pozostawił bez podarunku również tych mieszkańców, którzy ze względów zdrowotnych musieli w tym dniu pozostać  w swoich pokojach.

5.12.2016r- Mikołajkowy zawrót głowy.

„…Kiedy zaczniesz wór pakować z prezentami Mikołaju,

To nam przynieś razem z nimi mały okruch szczęścia z raju”:

 

Dnia 5-go grudnia w ramach projektu „ Kultura i sztuka to jest to, czego nasz Senior szuka” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Turskiego Domu we współpracy z DPS   w Tursku zorganizowano dla naszych mieszkańców Spotkanie Mikołajkowe w Restauracji    ,, U Siudaka" w Sulęcinie. Na wszystkich podopiecznych czekał szereg atrakcji. Oczywiście swoją obecnością zaszczycił Nas Św. Mikołaj z pełnym workiem prezentów i słowami otuchy na przyszły rok. Na Jego widok w oczach mieszkańców od razu pojawiła się  radość i choć na chwilę mogli zapomnieć o troskach i chorobach. Następnie przyszedł czas na pokaz sulęcińskiej sekcji karate. Trzeba przyznać, że wschodnie sztuki walki wywarły na Nas wielkie wrażenie. Mikołajki to szczególny czas dla dzieci więc i najmłodszych nie mogło zabraknąć. Ze swoimi występami zaprezentowała się młodzież ze świetlicy środowiskowej z  Trzemeszna i Grochowa, której śpiew  i taniec  był  niezwykle efektowny. Suto zastawione stoły uginały się od smakowitości, a tańcom   i pląsom na parkiecie nie było końca. Z pewnością takie spotkanie powtórzymy za rok.

 

Zadanie dofinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS na lata 2014-2020.

 

05.12.2016r.- Mistrzostwa Turskiego Domu w grach karcianych.

W poniedziałek 5 grudnia podsumowaliśmy zmagania mieszkańców naszego Domu w mistrzostwach DPS-u w grach karcianych. Zawodnicy zmagali się przez cztery dni w grze indywidualnej metodą pucharową. O miejscu w klasyfikacji generalnej decydowała ilość zdobytych punktów . W tegorocznym turnieju mistrzem Turskiego Domu został pan Jerzy Kargulewicz.  Pani Alina Konopko- Żelechowska dyrektor DPS  wręczyła zwycięzcy atrakcyjną nagrodę, pozostali uczestnicy zostali  także uhonorowani prezentami.

Więcej artykułów…
stat4u