Get Adobe Flash player
IMG_6236 IMG_6067 IMG_6027 IMG_5986 IMG_6296 IMG_6095 IMG_6134 IMG_6294 IMG_6013 IMG_6228

Aktualności

23.11.2016r- Zabawa Andrzejkowa.

„ Zebrała się nasza gromada, gdy już wieczór zapada.

Chętna do zabawy w andrzejkową noc, bo dziś wróżb i magii moc”.

 

Ludzie od wieków starali się zajrzeć za zasłonę przyszłości i odkryć to, co przed nimi zakryte. Dobrą okazją do tego były wróżby ANDRZEJKOWE I KATARZYNKOWE, które   i  w tym roku  w „ Turskim Domu” stanowiły istotną część wieczoru andrzejkowego. Cukierki z przepowiednią, balony z zagadkami, karty czy kręcenie butelką mające co prawda charakter zabawowy  - wprowadziły uczestników balu w wyjątkowy nastrój. Oprócz wróżb nie zabrakło też wspaniałej zabawy tanecznej i smacznego poczęstunku.

 

21.11.2016r.- Dzień Pracownika Socjalnego w DPS Tursk.

"Człowiek jest wielki nie przez  to, co posiada,

Lecz przez to, kim  jest,

Nie przez to, co ma,

Lecz przez to, czym  dzieli się  z innymi”

Jan Paweł II

 

 

Dzień 21 listopada, który ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, którzy realizują zadania na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu trudnych  problemów codziennego życia.Ten dzień pełen refleksji uroczyście obchodzono również  w Turskim Domu. Na ręce Pani dyrektor Aliny Konopko – Żelechowskiej spływały życzenia od przedstawicieli władz różnych szczebli, naszych podopiecznych   a także ludzi, którzy na co dzień poprzez swoją pracę oddają się służbie drugiemu człowiekowi. To wyjątkowe spotkanie uświetnił występ artystyczny Pani Agnieszki Konopko oraz Pana Łukasza Łyczkowskiego.

16.11.2016r.- Spotkanie kolekcjonerów hobbystów.

,, W życiu tak naprawdę liczy się czas jaki poświęcamy naszym bliskim, miłość  i PASJA, którą uwielbiamy, bo reszta tego cennego surowca to codzienna monotonia”

To właśnie pasji i hobby poświęcone było ponad dwugodzinne spotkanie w środowe przedpołudnie. Podopieczni Turskiego Domu licznie zgromadzeni w pracowni terapii zajęciowej chętnie dzielili się swoimi zainteresowaniami, zarówno tymi z Ich młodych lat, jak również tymi, które pochłaniają Ich do dziś. Pośród wielu pasji usłyszeć można było   o rybołówstwie, pszczelarstwie, origami, szydełkowaniu i kulinariach. Jednakże czołowym hobby naszych podopiecznych okazały się – dobra książka, ciekawy film, muzyka oraz wspólne spotkania w gronie dobrych znajomych. Nasi mieszkańcy wspominali także „pasjonatów wielkiego świata” z dziedziny sportu, motoryzacji, kultury i rozrywki. Kilka osób, aby bardziej przybliżyć innym swoje hobby, przyniosło i zaprezentowało posiadane przez siebie zbiory i kolekcje. Coroczne spotkanie przebiegło jak zwykle w atmosferze życzliwości i przyjaźni.

 

14.11.2016r.- Warsztaty decoupag’u dla Podopiecznych „Turskiego Domu”-I edycja

Dwudziestu podopiecznych Turskiego Domu wzięło udział w I edycji warsztatów decoupage. Mieszkańcy -  miłośnicy sztuki mogli przez kilka godzin nie tylko kreatywnie   i przyjemnie spędzić czas, ale także poznać nową technikę zdobniczą i samodzielnie wykonać ciekawą pracę. Nasi podopieczni zainspirowani takimi działaniami twórczymi   z niecierpliwością oczekują na II edycję warsztatów decoupage, która odbędzie się już wkrótce.

29.11.2016r.- Warsztaty decoupag’u dla Podopiecznych „Turskiego Domu”-II edycja

We wtorek 29 listopada w Turskim Domu odbyła się II edycja warsztatów decoupage. Kolejny raz spotkali się wielbiciele sztuki, zaciekawieni tą techniką i nabyciem kolejnych doświadczeń w tej dziedzinie. Tym razem poznawano techniki postarzania przedmiotów   a efektem wysiłków i zaangażowania naszych podopiecznych były „antyczne” butelki  z motywem anioła, zwiastujące zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W najbliższym czasie odbędzie się uroczysta wystawa będąca okazją do obejrzenia prac  powstałych dzięki warsztatom decoupage. Naszym podopiecznym – wykonawcom tych ciekawych dzieł dziękujemy za aktywność i otwartość na nowe wyzwania.

 

Zadanie dofinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS na lata 2014-2020

09.11.2016r.- Wyjazd do kina " Helios" w Gorzowie Wlkp.

W  ramach projektu „Kultura i sztuka to jest to, czego nasz Senior szuka” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Turskiego Domu we współpracy z DPS w Tursku nasi Podopieczni po raz drugi wybrali się do kina „Helios” w Gorzowie Wlkp. Tym razem była to projekcja filmu „Wołyń”. W dużym skupieniu obejrzeli wydarzenia historyczne mające miejsce w roku 1943 na Wołyniu. Pełne okrucieństwa sceny oparte na faktach skłoniły Seniorów do zadumy i refleksji na temat życia w minionym, opanowanym wojną świecie  a także zagrożeń jakie czyhają na współcześnie żyjących.

Zadanie dofinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Więcej artykułów…
stat4u