Get Adobe Flash player
IMG_6147 IMG_6418 IMG_5997 IMG_6156 IMG_6027 IMG_6086 IMG_6095 IMG_5986 IMG_5939 IMG_6150

Aktualności

07.11.2016r.- Inscenizacja baśni " Trzy świnki" dla dzieci z Przedszkola Nr 2 w Sulęcinie.

„Są bajki krótkie i długie jedna piękniejsza od drugiej…”

„…Dawno temu żyły sobie trzy małe świnki, które były rodzeństwem. Zwierzątka przemierzały świat i poszukiwały miejsca, gdzie będą mogły zbudować dom.

W końcu świnki znalazły dla siebie odpowiednie miejsce. Ciche, spokojne   i piękne. Każda postanowiła wybudować sobie własny dom. Pierwsza świnka przygotowała swój domek z desek i słomy. Bardzo krótko pracowała, budowa takiego domu nie zajęła jej dużo czasu. Druga świnka wykorzystała drewno  i konstruowała swoje mieszkanko dłużej niż siostra. Natomiast trzecia świnka zbudowała domek z cegieł. Praca była trudniejsza i dłuższa…” Dzieci z Przedszkola Nr 2 im. „Małych Odkrywców” z wielkim zainteresowaniem wysłuchały i oglądnęły inscenizację baśni pt: „Trzy świnki” przygotowaną przez Mieszkańców „Turskiego Domu”. Kolorowe stroje, rekwizytów a także sama gra aktorów sprawiły, że przedszkolaki były zachwycone.

Rozbawieni mali słuchacze obdarowani zostali słodkim upominkiem. Przybyłym gościom odwdzięczyły się szczerym uśmiechem i własnoręcznie przygotowaną laurką. Podopieczni  naszego Domu mają nadzieję, że morał bajki „solidna, praca zawsze się opłaca będzie przyświecał dzieciom zarówno w tym dziecinnym jak i już dorosłym świecie.

27.10.2016r. - Wspólne sprzątanie grobów.

„Takie ciche, ciche święta

rozjarzone świeczkami

Dzień, w którym serce pozdrawia, pamięta

Tych, co rozstali się z nami”

Tradycyjnie, jak co roku odbyło się sprzątanie nagrobków mieszkańców  DPS Tursk spoczywających na Cmentarzu Komunalnym w Sulęcinie. W tym roku  w pracach porządkowych uczestniczyli pracownicy „Turskiego Domu”   i uczniowie z sulęcińskiego gimnazjum. Pogoda dopisała i prace porządkowe przebiegały sprawnie w atmosferze wspomnień  i zadumy. Nasi młodzi przyjaciele w ramach współpracy wolontariackiej wspierają również naszych mieszkańców w ich codziennym życiu wnosząc powiew radości i życzliwości.

 

27.10.2016r.- Wyjazd Mieszkańców do Teatru im.J.Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Asos

 

Teatr odwołuje się do wszystkich zmysłów widza i tym łączy aktora z widzem.

Turscy Seniorzy uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu finansowanym ze środków ASOS. Wyjazd do Gorzowa Wlkp. na sztukę "Moralność pani Dulskiej" dał Mieszkańcom dużo radości. To fantastyczna komedia z błyskotliwym poczuciem humoru. Autorka - Gabriela Zapolska demaskowała w swojej sztuce obłudę moralną, chciwość, rozkład życia rodzinnego. Mijają lata a zakłamana moralność niezmienna pozostaje. Czyż we współczesnym świecie nie znajdziemy wyznawców teorii Dulskiej?

" Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział."

17.10.2016r.-" Lubuszanie u Papieża"

To myśl przewodnia wystawy zorganizowanej z okazji Dnia Papieskiego  w „Turskim Domu”. Korzystając z archiwalnych numerów Gazety Lubuskiej   (28 czerwiec 2005r.) umożliwiliśmy naszym Mieszkańcom odświeżenie wspomnień poprzez obejrzenie zdjęć dokumentujących spotkania z Janem Pawłem II. Wystawa została poprzedzona jak każdego roku krótkim przypomnieniem nauczania Papieża w najważniejszych kwestiach: wartości życia ludzkiego, celu życia, miłości małżeńskiej jako miłości wybaczającej oraz budowaniu życia opartego na Bogu jako fundamencie. Wystawa cieszyła się przez cały tydzień żywym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak też ich bliskich.

14.10.2016r.- Inscenizacja baśni " Trzy świnki" dla dzieci z Przedszkola Nr 1 w Sulęcinie.

Ważnym wydarzeniem kończącym Obchody Lubuskiego Tygodnia Seniora w Turskim Domu była wizyta naszych podopiecznych w Sulęcińskim Przedszkolu im. Małego Podróżnika. Nasi seniorzy zaprezentowali się  w przedstawieniu pt. „Trzy świnki” - niosąc ponadczasowe przesłanie które brzmi: solidna praca zawsze się opłaca. Rozbawieni mali słuchacze obdarowani zostali słodkimi upominkami odwdzięczając się przybyłym gościom szczerym uśmiechem i radością, której nie dało się wyrazić słowami. Podopieczni Turskiego Domu utwierdzeni w przekonaniu, że pozostawiają kochanym maluszkom naukę na przyszłość zapowiedzieli, że wrócą do nich na pewno jeszcze nie raz.

Więcej artykułów…
stat4u