Get Adobe Flash player
IMG_5964 IMG_6066 IMG_6274 IMG_6150 IMG_6294 IMG_6182 IMG_6296 IMG_6174 IMG_5986 IMG_6060

Aktualności

2008-09-27

W dniu 27.09.2008r. w Sulęcińskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbył się XV Festiwal Form Artystycznych Woj. Lubuskiego Sulęcin - Tursk 2008. Honorowy patronat nad festiwalem objęła Wojewoda Lubuski - Helena Hatka. Przybyłych gości i uczestników witała maskotka festiwalu "DEPEESIK" przy dźwiękach muzyki w wykonaniu Mikołaja Samarskiego - Kapelmistrza Orkiestry Strażackiej. Festiwal rozpoczął hymn "Żeby się ludzie kochali" w wykonaniu zespołu "Nie dajmy się" z "Turskiego Domu". Wielu zacnych gości zaszczyciło swoimi osobami to piękne wydarzenie.
Otwarcia festiwalu dokonali: Stanisław Kubiak - Starosta Sulęciński, Bożena Sławiak - Poseł na Sejm RP, Grażyna Jelska - Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w imieniu Wojewody Lubuskiego, Jadwiga Wiszniewska - Przyjaciel "Turskiego Domu" - były Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, Leon Szczepański - W-ce przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie w imieniu Burmistrza Sulęcina, Joanna Kędzior - w imieniu Starosty Gorzowskiego, Barbara Kucharska - Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Dariusz Obiegło - Dyrektor DPS w Tursku. Artyści z 16 DPS - ów Województwa Lubuskiego zaprezentowali swoje programy, które widownia nagrodziła burzliwymi brawami. Jury przyznało 2 nagrody Grand Prix. W kategorii zespołów wokalno - instrumentalnych nagrodę zdobył zespół z DPS Gorzów Wlkp. Podmiejska Boczna.W kategorii zespołów teatralno - tanecznych zdobył zespół z DPS w Szczawnie.
Puchar Wojewody Lubuskiego otrzymał zespół z DPS Rokitno - Dzieci, natomiast puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze zdobył zespół z DPS Rokitno - Dorośli. Ciekawym i bardzo miłym akcentem był występ zespołu "Miniaturki" z Wędrzyna z programem ekologicznym "Ten Świat". Nowością tegorocznego festiwalu była loteria, w której uczestniczyli wszyscy artyści oraz goście wygrywając wiele cennych nagród. Patronat medialny objęła Gazeta Lubuska a opiekę medialną sprawowała Telewizja Polska Oddział w Gorzowie Wlkp. Festiwal wsparło wielu sponsorów, wieloletnich przyjaciół "Turskiego Domu".

2008-08-14


Z okazji Święta Wojska Polskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i Wędrzyna. Żołnierze opowiedzieli nam o historii i tradycji swojej jednostki, o misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie oraz zaprezentowali uzbrojenie jakim dysponuje brygada.

2008-04-23

Mieszkańcy "Turskiego Domu" wzięli udział w " II Turnieju Tańca Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego" w Zielonej Górze. W konkursie tańca, którego organizatorem był DPS dla Kombatantów oraz Studio Dance Club w Zielonej Górze wzięło udział 9 Domów Pomocy Społecznej Woj. Lubuskiego. Wysiłek i trud włożony w przygotowania do konkursu zaowocowały wygraną naszych mieszkańców. Bezkonkurencyjnie zdobyliśmy I miejsce w kategorii tango i II miejsce w kategorii walc. Hojność oceniających była ogromna wszyscy, którzy pokazali się w tańcu zostali uhonorowani medalami i dyplomami uznania. Celem turnieju było pobudzenie, aktywizacja działalności tanecznej wśród ludzi starszych i niepełnosprawnych oraz integracja pokoleniowa. "Makarena" w wykonaniu naszej formacji tanecznej zainspirowała Przewodniczącego Jury do zaproszenia i wspólnego wykonania układu choreograficznego ułożonego właśnie przez naszą reprezentację. Organizatorzy turnieju zaskoczyli nas miłymi niespodziankami m.in. popis profesjonalej pary tanecznej ze Studia Dance Club w Zielonej Górze, występ młodych tancerzy w pokazie tańców ludowych a także etiuda taneczna w wykonaniu "wózkowiczów". Gospodarze nie zapomnieli również, że taniec to wysiłek w związku z czym ugościli wszystkich zaproszonych słodkimi upominkami i przepysznym obiadem. W tym roku pożegnaliśmy się - ale mamy nadzieję ponownego spotkania za rok w równie w gorącej i sympatycznej atmosferze.
stat4u