Get Adobe Flash player
IMG_6009 IMG_6064 IMG_6095 IMG_6418 IMG_6118 IMG_6149 IMG_6216 IMG_5986 IMG_6264 IMG_6067

Aktualności

2008-11-24

VII Wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego organizowane przez Wojewodę Lubuskiego przyniosły wiele emocji społeczności Turskiego Domu. Wszyscy trzymaliśmy kciuki za kierownika działu socjalnego - Małgorzatę Szablewską, która została nominowana do tytułu "Społecznika Roku 2008 ". Myślą przewodnią tegorocznych obchodów były słowa " Jestem nadzieją".
Kapituła przyznała statuetki w czterech kategoriach:
- Szczególne osiągnięcia w pomocy społecznej
- Działania na rzecz środowiska lokalnego
- Przyjaciel roku
- Wydarzenie roku
Z wielką radością przyjeliśmy werdykt Kapituły o przyznaniu tytułu " Społecznika Roku 2008 Województwa Lubuskiego" dla Małgorzaty Szablewskiej w kategorii "Szczególne osiągnięcia w pomocy społecznej". Statuetkę "Latarenkę" wraz z życzeniami wszystkim zwycięzcom wręczała Helena Hatka - Wojewoda Lubuski. Było to uhonorowaniem osób działających na rzecz drugiego człowieka oraz osób wspierających te działania na szerokim polu życia społecznego.

2008-11-21

Święto to jest formą wyróżnienia pracowników służb społecznych oraz dostrzeżenia roli i znaczenia ich służby dla społeczeństwa. To szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów uznania i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka. W tym dniu Starosta Sulęciński pan Stanisław Kubiak wyróżnił pracowników naszego domu za pracę wymagającą niezwykłego zaangażowania w sytuację drugiego człowieka, za wrażliwość, otwarte serce i życzliwe słowo. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od Dyrektora "Turskiego Domu" pana Dariusza Obiegło, który podczas uroczystości podziękował również za wieloletnią pracę osobom odchodzącym na emeryturę. Wspólnie z nami świętowali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie. " ... praca w pomocy społecznej to służba społeczeństwu, to zawód trudny i odpowiedzialny ..." - powiedziała Kierownik PCPR pani Anna Pokrzywka.

ORGANIZATORZY XIV FESTIWALU FORM ARTYSTYCZNYCH DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO SULĘCIN - TURSK 2008 W IMIENIU ARTYSTÓW - MIESZKAŃCÓW DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ BARDZO DZIĘKUJĄ SPONSOROM ZA OKAZANE SRECE I WSPARCIE NA RZECZ LUDZI W PODESZŁYM WIEKU I NIEPEŁNOSPRAWNYCH FIZYCZNIE I INTELEKTUALNIE:

1. Wojewoda Lubuski
2. Poseł na Sejm RP - Bożena Sławiak
3. Senator Władysław Dajczak
4. Poseł na Sejm RP - Elżbieta Rafalska
5. Starostwo Powiatowe w Sulęcin
6. Urząd Marszałkowski - Sejmik Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze
7. Prezydent Miasta Zielonej Góry
8. Burmistrz Sulęcina - Michał Deptuch
9. Urząd Miejski w Torzymiu
10. Bank PKO SA oddział w Sulęcinie
11. Urząd Miejski w Słubicach
12. Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim
13. Starostwo Powiatowe w Słubicach
14. Apteka "Konwalia" w Sulęcinie
15. Jerzy Tomczyk - Właściciel Drukarni w Sulęcinie
16. Bloominess Polska - Ośno Lub.
17. "Fala" - Gorzów Wlkp.
18. Hugli - Nordis - oddział w Zielonej Górze
19. Jolanta i Stanisław Światłowscy
20. Władysław Ogrodnik
21. Witold Wasylków - Nadleśnictwo Sulęcin
22. Kazimierz Wiszniewski
23. Mariusz Siarka - Firma Usługowa "MASS" w Sulęcinie
24. Maria Wasilkiewicz
25. Hurtownia "Pyko"
26. Elżbieta Kuśnierz
27. MOW Międzyrzecz
28. Firma SULO
29. Urząd Miasta i Gminy w Ośnie Lub.
30. Urząd Gminy w Łagowie
31. Urząd Miejski w Międzyrzeczu
32. Firma ALU - REHAB
33. Zenobia, Zenon Lach
34. Piekarnia "Chlebek"
35. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
36. Firma "Winiary"
37. Sklep "CUBA"
38. Firma "Bema"
39. Firma "Blong"
40. Sklep "Kupiec"
41. Firma "Kram"
42. Firma "Kamis"
43. Firma "Chmielewski"
44. Zofia Kasowska
45. Firma "COPELINE"
46. Firma "ABENA" Polska S.A
47. Ewa Miężał
48. Kamila Pietrowska
49. Justyna, Tadeusz Pietruccy
50. Olga Janiak
51. Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp.
52. CZG - 12 w Długorzynie
53. LUW Wydział Środowiska i Rolnictwa
54. Cyfra Plus

2008-09-27

W dniu 27.09.2008r. w Sulęcińskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbył się XV Festiwal Form Artystycznych Woj. Lubuskiego Sulęcin - Tursk 2008. Honorowy patronat nad festiwalem objęła Wojewoda Lubuski - Helena Hatka. Przybyłych gości i uczestników witała maskotka festiwalu "DEPEESIK" przy dźwiękach muzyki w wykonaniu Mikołaja Samarskiego - Kapelmistrza Orkiestry Strażackiej. Festiwal rozpoczął hymn "Żeby się ludzie kochali" w wykonaniu zespołu "Nie dajmy się" z "Turskiego Domu". Wielu zacnych gości zaszczyciło swoimi osobami to piękne wydarzenie.
Otwarcia festiwalu dokonali: Stanisław Kubiak - Starosta Sulęciński, Bożena Sławiak - Poseł na Sejm RP, Grażyna Jelska - Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w imieniu Wojewody Lubuskiego, Jadwiga Wiszniewska - Przyjaciel "Turskiego Domu" - były Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, Leon Szczepański - W-ce przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie w imieniu Burmistrza Sulęcina, Joanna Kędzior - w imieniu Starosty Gorzowskiego, Barbara Kucharska - Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego Dariusz Obiegło - Dyrektor DPS w Tursku. Artyści z 16 DPS - ów Województwa Lubuskiego zaprezentowali swoje programy, które widownia nagrodziła burzliwymi brawami. Jury przyznało 2 nagrody Grand Prix. W kategorii zespołów wokalno - instrumentalnych nagrodę zdobył zespół z DPS Gorzów Wlkp. Podmiejska Boczna.W kategorii zespołów teatralno - tanecznych zdobył zespół z DPS w Szczawnie.
Puchar Wojewody Lubuskiego otrzymał zespół z DPS Rokitno - Dzieci, natomiast puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze zdobył zespół z DPS Rokitno - Dorośli. Ciekawym i bardzo miłym akcentem był występ zespołu "Miniaturki" z Wędrzyna z programem ekologicznym "Ten Świat". Nowością tegorocznego festiwalu była loteria, w której uczestniczyli wszyscy artyści oraz goście wygrywając wiele cennych nagród. Patronat medialny objęła Gazeta Lubuska a opiekę medialną sprawowała Telewizja Polska Oddział w Gorzowie Wlkp. Festiwal wsparło wielu sponsorów, wieloletnich przyjaciół "Turskiego Domu".

2008-08-14


Z okazji Święta Wojska Polskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i Wędrzyna. Żołnierze opowiedzieli nam o historii i tradycji swojej jednostki, o misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie oraz zaprezentowali uzbrojenie jakim dysponuje brygada.

2008-04-23

Mieszkańcy "Turskiego Domu" wzięli udział w " II Turnieju Tańca Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego" w Zielonej Górze. W konkursie tańca, którego organizatorem był DPS dla Kombatantów oraz Studio Dance Club w Zielonej Górze wzięło udział 9 Domów Pomocy Społecznej Woj. Lubuskiego. Wysiłek i trud włożony w przygotowania do konkursu zaowocowały wygraną naszych mieszkańców. Bezkonkurencyjnie zdobyliśmy I miejsce w kategorii tango i II miejsce w kategorii walc. Hojność oceniających była ogromna wszyscy, którzy pokazali się w tańcu zostali uhonorowani medalami i dyplomami uznania. Celem turnieju było pobudzenie, aktywizacja działalności tanecznej wśród ludzi starszych i niepełnosprawnych oraz integracja pokoleniowa. "Makarena" w wykonaniu naszej formacji tanecznej zainspirowała Przewodniczącego Jury do zaproszenia i wspólnego wykonania układu choreograficznego ułożonego właśnie przez naszą reprezentację. Organizatorzy turnieju zaskoczyli nas miłymi niespodziankami m.in. popis profesjonalej pary tanecznej ze Studia Dance Club w Zielonej Górze, występ młodych tancerzy w pokazie tańców ludowych a także etiuda taneczna w wykonaniu "wózkowiczów". Gospodarze nie zapomnieli również, że taniec to wysiłek w związku z czym ugościli wszystkich zaproszonych słodkimi upominkami i przepysznym obiadem. W tym roku pożegnaliśmy się - ale mamy nadzieję ponownego spotkania za rok w równie w gorącej i sympatycznej atmosferze.
stat4u