Get Adobe Flash player
IMG_5964 IMG_6095 IMG_6067 IMG_5976 IMG_6274 IMG_6134 IMG_6177 IMG_6182 IMG_6118 IMG_5979

Aktualności

12.08.2016 r.- Zabawa integracyjna w rytmie disco.

,,My po prostu lubimy się bawić"

 

W sierpniowy letni dzień zorganizowaliśmy dla Mieszkańców zabawę taneczną. Spotkanie to było w szczególności dedykowane Podopiecznym, którzy dbają o nasz Dom oraz turski park. Pani dyrektor Alina Konopko-Żelechowska gorąco podziękowała osobom angażującym swoje siły w prace na rzecz Domu.Impreza rozpoczęła się od występu grupy wokalnej ,,Chłopaki z ferajny", która zaprezentowała repertuar znanych warszawskich ,,kapel podwórkowych". Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Po pysznym bigosie przyszedł czas na tańce. Parkiet został tłumnie zapełniony. Wygibasów, radosnych pląsów i ,,tanecznych węży" nie było końca. Jeszcze raz udowodniliśmy, że w naszych Mieszkańcach jest pełno wigoru i że my po prostu lubimy się bawić.

21.07.2016r.- Mieszkańcy Turskiego Domu w gorzowskiej kręgielni.

 

 

 

 

W ramach projektu „ Kultura i sztuka to jest to, czego nasz Senior szuka” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Turskiego Domu we współpracy z DPS w Tursku nasi Podopieczni mieli możliwość  sprawdzić swoje siły i umiejętności podczas rozgrywek w gorzowskiej kręgielni.  Dla niektórych Seniorów było to pierwsze zetknięcie się z tym jakże ciekawym sportem. Jak się jednak okazało, ten kreatywny sposób spędzania czasu wolnego przypadł do gustu nawet najbardziej sceptycznym graczom. Po wyczerpującej rywalizacji uczestnicy wycieczki mogli wymienić się wrażeniami przy gorącej herbacie i kawie w nadwarciańskiej restauracji. Wyjazd był możliwy  dzięki dofinansowaniu ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

07.07.2016r.-Wycieczka do kina „Helios” w Gorzowie Wlkp.

 

 

/

07.07.2016r.-Wycieczka do kina „Helios” w Gorzowie Wlkp.

W ramach projektu „ Kultura i sztuka to jest to, czego nasz Senior szuka” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Turskiego Domu we współpracy z DPS w Tursku nasi Podopieczni mieli możliwość obejrzenia filmu „Tarzan. Legenda”. Fabuła pełna akcji, dobrej muzyki i zadziwiających efektów wizualnych „przeniosła” widzów w świat afrykańskiej przyrody. Przyjemna atmosfera panująca podczas wyjazdu zachęciła wszystkich do skosztowania aromatycznej kawy i słodkiego poczęstunku w kinowej kawiarence. Dzień pełen atrakcji możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

12.07.2016 r. - Wycieczka nad Jezioro Ostrowskie.

 

12.07.2016 r. - Wycieczka nad Jezioro Ostrowskie.

„Lato, lato wszędzie…”

Dzisiejsze przedpołudnie, któremu towarzyszyła słoneczna  pogoda Mieszkańcy „Turskiego Domu”  spędzili nad Jeziorem Ostrowskim. Podczas pobytu każdy mógł wykorzystać czas w sposób przyjemny dla siebie.          Jedni spacerowali po okolicznym lesie, inni cieszyli się po prostu „błogim lenistwem”. Znalazł się również amator kąpieli ale ostatecznie większość Podopiecznych korzystała z relaksującego spaceru po wodzie, brzegiem jeziora.

Pachnący dymek grillowanej kiełbaski, która była atrakcją dzisiejszego wyjazdu sprzyjał wspólnej zabawie, gromkim śpiewom a w konsekwencji odprężeniu   i wzmacnianiu relacji  między Mieszkańcami DPS w Tursku.

13.06.-17.06.2016r.- " Bo jesteś Ty"- Obchody Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera.

13.06.-17.06.2016r.- " Bo jesteś Ty"- Obchody Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera.

 

„Bo jesteś Ty.
Cóż więcej mógłbym chcieć? 
Bo jesteś tu 
I proszę zostań już…”

Choroba Alzheimera niszczy mózg. Pokonać ją to wyzwanie dla lekarzy i ludzi nauki. Nauczyć się z nią obcować, w taki sposób by nie pozbawić tych chorych godności   i człowieczeństwa to wyzwanie dla opiekunów i członków rodzin. To wyzwanie również dla osób decydujących o poziomie opieki zdrowotnej i pomocy społecznej. To wyzwanie także dla naszego Domu. Właśnie temu celowi służy organizowanie przez nas Obchodów Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera. Podczas przedsięwzięcia w telefonicznym punkcie informacyjnym można było poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju choroby Alzheimera, jej faz i etapów. W kolejnym dniu obchodów „Wesoły Clown” przy dźwiękach radosnej muzyki i piosenki złożył wizytę tym podopiecznym Domu, którzy ze względów zdrowotnych są zmuszeni pozostawać w łóżkach. W piątkowe przedpołudnie osoby chore na chorobę Alzheimera miały okazję „pomalowania swojego świata w wybrany przez siebie sposób”, podczas specjalnie zorganizowanych zajęć plastycznych.

Jako organizatorzy tak ważnego przedsięwzięcia jakim są  Obchody Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera w „Turskim Domu” mamy nadzieję, że chociaż  w pewnym stopniu udało nam się uświadomić tym osobom, które zechciały skorzystać z infolinii jak niszczącą i podstępną jest choroba Alzheimera. Jak ważną rzeczą jest wszechstronne wspieranie zarówno chorego jak i jego rodziny a także edukacja społeczna w szerokim słowa znaczeniu.

Więcej artykułów…
stat4u