Get Adobe Flash player
IMG_6095 IMG_6236 IMG_5964 IMG_5947 IMG_6088 IMG_5931 IMG_6063 IMG_6142 IMG_6111 IMG_6134

Aktualności

07.07.2016r.-Wycieczka do kina „Helios” w Gorzowie Wlkp.

 

 

/

07.07.2016r.-Wycieczka do kina „Helios” w Gorzowie Wlkp.

W ramach projektu „ Kultura i sztuka to jest to, czego nasz Senior szuka” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Turskiego Domu we współpracy z DPS w Tursku nasi Podopieczni mieli możliwość obejrzenia filmu „Tarzan. Legenda”. Fabuła pełna akcji, dobrej muzyki i zadziwiających efektów wizualnych „przeniosła” widzów w świat afrykańskiej przyrody. Przyjemna atmosfera panująca podczas wyjazdu zachęciła wszystkich do skosztowania aromatycznej kawy i słodkiego poczęstunku w kinowej kawiarence. Dzień pełen atrakcji możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

12.07.2016 r. - Wycieczka nad Jezioro Ostrowskie.

 

12.07.2016 r. - Wycieczka nad Jezioro Ostrowskie.

„Lato, lato wszędzie…”

Dzisiejsze przedpołudnie, któremu towarzyszyła słoneczna  pogoda Mieszkańcy „Turskiego Domu”  spędzili nad Jeziorem Ostrowskim. Podczas pobytu każdy mógł wykorzystać czas w sposób przyjemny dla siebie.          Jedni spacerowali po okolicznym lesie, inni cieszyli się po prostu „błogim lenistwem”. Znalazł się również amator kąpieli ale ostatecznie większość Podopiecznych korzystała z relaksującego spaceru po wodzie, brzegiem jeziora.

Pachnący dymek grillowanej kiełbaski, która była atrakcją dzisiejszego wyjazdu sprzyjał wspólnej zabawie, gromkim śpiewom a w konsekwencji odprężeniu   i wzmacnianiu relacji  między Mieszkańcami DPS w Tursku.

13.06.-17.06.2016r.- " Bo jesteś Ty"- Obchody Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera.

13.06.-17.06.2016r.- " Bo jesteś Ty"- Obchody Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera.

 

„Bo jesteś Ty.
Cóż więcej mógłbym chcieć? 
Bo jesteś tu 
I proszę zostań już…”

Choroba Alzheimera niszczy mózg. Pokonać ją to wyzwanie dla lekarzy i ludzi nauki. Nauczyć się z nią obcować, w taki sposób by nie pozbawić tych chorych godności   i człowieczeństwa to wyzwanie dla opiekunów i członków rodzin. To wyzwanie również dla osób decydujących o poziomie opieki zdrowotnej i pomocy społecznej. To wyzwanie także dla naszego Domu. Właśnie temu celowi służy organizowanie przez nas Obchodów Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera. Podczas przedsięwzięcia w telefonicznym punkcie informacyjnym można było poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju choroby Alzheimera, jej faz i etapów. W kolejnym dniu obchodów „Wesoły Clown” przy dźwiękach radosnej muzyki i piosenki złożył wizytę tym podopiecznym Domu, którzy ze względów zdrowotnych są zmuszeni pozostawać w łóżkach. W piątkowe przedpołudnie osoby chore na chorobę Alzheimera miały okazję „pomalowania swojego świata w wybrany przez siebie sposób”, podczas specjalnie zorganizowanych zajęć plastycznych.

Jako organizatorzy tak ważnego przedsięwzięcia jakim są  Obchody Tygodnia Osób Chorych na Chorobę Alzheimera w „Turskim Domu” mamy nadzieję, że chociaż  w pewnym stopniu udało nam się uświadomić tym osobom, które zechciały skorzystać z infolinii jak niszczącą i podstępną jest choroba Alzheimera. Jak ważną rzeczą jest wszechstronne wspieranie zarówno chorego jak i jego rodziny a także edukacja społeczna w szerokim słowa znaczeniu.

14.06.2016r.- Podsumowanie rocznej działalności wolontariatu z Gimnazjum im J.Pawła II z Sulęcina.

„ Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”.

 

Od wielu lat Turskich Seniorów odwiedzają Uczniowie – Wolontariusze z sulęcińskiego gimnazjum. Spotykają się z naszymi podopiecznymi prowadząc rozmowy, czytają książki, wyjeżdżają na spacery oraz aktywnie angażują się w życie Domu. Są jak promyki słońca, przynoszą Mieszkańcom radość, która daje możliwość zapomnienia o chorobie, smutkach i troskach dnia . Było to ostatnie spotkanie Wolontariuszy w tym roku szkolnym. Dyrekcja  i Mieszkańcy gorąco podziękowali Młodzieży i Ich Opiekunom za spotkania.  Bezinteresowne pomaganie jest najpiękniejszym darem jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi

12.06.2016r.- Występ zespołu " Nie dajmy się" na łagowskim festiwalu.

,,Przez muzykę do serc"

 

Zespół ,,Nie dajmy się" wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym ,,Abyśmy Byli Jedno" w Łagowie. Od wielu lat jesteśmy stale zapraszani przez gospodarza festiwalu ks. Andrzeja Oczachowskiegoproboszcza parafii w Lagowie. Nasz występ był jak zwykle znakomicie przyjęty przez publiczność. Wyraźnie widać, że poprzez wieloletnie występy pozyskaliśmy wielu wiernych sympatyków. Tym razem nasz repertuar opierał się na kilku gatunkach; od folku poprzez piosenkę rosyjską i wiązankę żołnierską. Owacje świadczyły o tym, że i tym razem przypadliśmy do gustu publicznośći. Oprócz występu mogliśmy się posilić specjałami ,,łagowskiej kuchni" oraz podziwiać piękne jezioro łagowskie i Zamek Joannitów. Z pewnością za rok znowu zagościmy na tym pięknym festiwalu.

Więcej artykułów…
stat4u