„Cierpliwość jest towarzyszem mądrości”.

             W poniedziałkowe przedpołudnie odbył się już X Turniej Szaradziarski. W zmaganiach „łamigłówkowych” wzięło udział 8 osób. W przewidzianym, 1 h 15 min. czasie uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać zestaw składający się z 8 zadań m.in. krzyżówek, rebusów, łamigłówek. Przygotowane polecenia posiadały różny stopień trudności ale wymagały doskonałej znajomości terminów szaradziarskich a także umiejętności koncentracji i skupienia.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku p. Małgorzata Krasowska - Marczyk podziękowała wszystkim uczestnikom spotkania za udział, za odwagę oraz chęć podejmowania trudnych wyzwań. Następnie wręczyła nagrody zwycięzcom Turnieju. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczestnicy za udział w zmaganiach zostali obdarowani słodkościami.

         Mieszkańcy, którzy tego dnia rywalizowali ze sobą w „umysłowych zmaganiach” jednogłośnie stwierdzili, że jest to doskonałą formą ćwiczenia pamięci, koncentracji a przede wszystkim pozwala aktywnie spędzić czas. Samo zaś uczestnictwo w Turnieju daje możliwość nawiązania nowych kontaktów koleżeńskich a także podtrzymywać te, już istniejące.