XXVI Festiwal Form Artystycznych DPS Województwa Lubuskiego

Już po raz dwudziesty szósty mieszkańcy i pracownicy Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego mogli spotkać się i zaprezentować swoje talenty na Festiwalu Form Artystycznych, który odbył się w piątek 13 września w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Patronat nad festiwalem objęła Telewizja Polska S.A o/Gorzów Wlkp.,Tegoroczny festiwal przebiegający pod jhasłem „ Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” i stał się okazją do integracji, przełamywania barier, radosnych spotkań Mieszkańców i pracowników pomocy społecznej, Zebranych w tym dniu artystów, gości, pracowników powitał pięknym występem Łukasz Łyczkowski wraz z uczniami ZSLiZ w Sulęcinie .

W festiwalu udział wzięło 13 DPS-ów z woj. lubuskiego, które zaprezentowało się  w dwóch kategoriach konkursowych: wokalno-instrumentalnej                i teatralno- tanecznej.  W pierwszej kategorii zwyciężyli artyści z DPS w Lubsku, w drugiej natomiast DPS z Międzyrzecza. Nagrody Grand Prix dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Sulecinie. Publiczność wybrała również swojegu ulubieńca, którym był artysta z DPS Rokitno 38.

Wszyscy artyści otrzymali cenne nagrody i upominki, gdyż tak naprawdę na Turskim Festiwalu nie ma przegranych. Wchodząc na scenę przed liczną publiczność nasi podopieczni pokonują własne słabości, niepełnosprawność i wszelkie ograniczenia. Biorąc udział w tego typu imprezach Mieszkańcy uświadamiają sobie, że dają radość innym ludziom. Muzyka, śpiew, taniec teatr oraz inne formy twórczości są bowiem elementem terapeutycznym. Bez wątpienia tegoroczne spotkania festiwalowe przyniosły jego uczestnikom niezapomniane wrażenia artystyczne, wiele wzruszeń, śmiechu   i moc dobrej zabawy

Przy tej okazji organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i osobom, które włożyły trud w przygotowanie tej wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że ten wrześniowy dzień na długo zapadł uczestnikom w serca i w pamięć.