„…znów jesienna przyszła pora,  z nią jak zwykle Dzień Seniora,  komu jeszcze w duszy gra, Ten dziś Dzień Seniora ma.”

Są takie święta i wydarzenia w ciągu roku kiedy sulęcińskie przedszkolaki nie zapominają o swojej przyjaźni z Mieszkańcami „Turskiego Domu”. Spotkania te bowiem zawsze niosą wiele korzyści. Dzieciom pozwalają nawiązać relacje z osobami starszymi, pokazać swój potencjał, twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami. Przede wszystkim zaś nie czuć się zagubionymi i osamotnionymi w dzisiejszym, pędzącym świecie.

Październik niesie ze sobą obchody Dnia Seniora. Tym samym 15 października grupa Seniorów naszego Domu wybrała się z wizytą do sulęcińskich przedszkolaków. Tym razem na zaproszenie dzieci z Przedszkola Nr 1. Humorystyczne występy zawierały sporo cennych rad: jak żyć zdrowo, radośnie, nie martwić się problemami dnia codziennego. Nie zabrakło tańca i piosenki, z którymi przedszkolaki wszystkich grup wiekowych poradziły sobie wzorowo. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek podczas, którego gospodarze        z gośćmi rozmawiali na wiele ciekawych tematów, niejednemu seniorowi łza zakręciła się       w oku.

- Wspaniałe są te dzieci. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wychowawcom, że tak przepięknie przygotowali maluchy - stwierdziła po występie wzruszona Pani Janeczka.

- Takie kontakty uczą dzieci przede wszystkim szacunku do osób starszych - mówiła Małgorzata Jung, Dyrektor Przedszkola Nr 1 im. Małego Przyrodnika. Przedszkolaki z wielką tremą oczekiwały na ten występ. Myślę, że dla nich będzie to cenna lekcja. Zobaczą, jakie odcienie ma starość, nauczą się też empatii. Dostrzegą, że czasem trzeba przekazywać coś innym, nie oczekując nic w zamian.